HOLZ RENOVATOR

HOLZ Renovator - odszarzacz do czyszczenia drewna

HOLZ Renovator to środek do odnowy powierzchni drewna, czyści zabrudzenia organiczne, usuwa większość zaplamień oraz szarą patynę powstałą na skutek działania promieni UV. Przeznaczony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, na płaszczyzny pionowe lub poziome.

ZASTOSOWANIE

Przywraca kolor drewna na fasadach i tarasach drewnianych, meblach ogrodowych, wiatach drewnianych, płotach, pokładach jachtów i łodzi, pomostach drewnianych itp. Zastosowanie na gatunkach iglastych i liściastych w tym egzotycznych m.in. teak i mahoń.


WŁAŚCIWOŚCI

Preparat w formie płynu, gotowy do użycia, posiada właściwości wysokiego wnikania w strukturę drewna, rozpuszcza zabrudzenia przywracając naturalny kolor. Nie zawiera chloru oraz wybielaczy niszczących drewno. Finalny efekt uzyskujemy po wyschnięciu drewna i nałożeniu powłoki dekoracyjno-ochronnej (np.: HOLZ OIL). Preparat wodny nie zawiera biocydów, bezzapachowy, nietoksyczny, niezapalny i niewybuchowy.


SPOSÓB UŻYCIA

Przed nałożeniem HOLZ Renovator powierzchnię drewna dokładnie oczyścić z piasku, liści, kurzu i innych zanieczyszczeń. Preparat nakładać na drewno suche używając pędzla, wałka lub natrysku w ilości nie mniejszej niż 100-150 ml/m2. Nie nakładać na nadmiernie rozgrzane drewno, może spowodować zbyt szybkie odparowanie środka. Zalecana temperatura powietrza +5 do 35°C.

Po nałożeniu środka po 10 minutach powierzchnię przeszorować sztywną szczotką nylonową. Uzupełnić preparat w miejscach szybszego wchłania. Pozostawić na kolejne 10-15 minut, poczym dokładnie spłukać myjką ciśnieniową (maks. 60 bar) lub strumieniem wody, wspomagając szczotką nylonową. W razie konieczności czynność powtórzyć.

Uwaga: rośliny oraz inne powierzchnie przylegające zrosić wodą oraz osłonić na czas renowacji drewna. Po renowacji obficie spłukać wodą. Elementy aluminiowe chronić przed kontaktem z Renovatorem. Przed przystąpieniem do pracy wykonać próbę w mało widocznym miejscu.


ŚRODKI BEZPIECZEŃSTWA

Przechowywać produkt poza zasięgiem dzieci. Przestrzegać wszelkich wymogów BHP używając odzieży ochronnej, odpowiedniego obuwia, rękawic i okularów. Unikać kontaktu ze skórą i oczami. W przypadku kontaktu natychmiast spłukać dużą ilością wody, jeżeli pojawi się złe samopoczucie bezzwłocznie zasięgnąć porady lekarza pokazując etykietę.

Podczas aplikacji HOLZ Renovator powierzchnie mogą być śliskie, zachować ostrożność chodząc po mokrej powierzchni. Resztki produktu i opakowania utylizować zgodnie z lokalnymi wytycznymi dotyczącymi śmieci komunalnych.


SKŁAD

- Fosforan żelaza (III) [ferric (III) hydrophosphate]

- Kwas szczawiowy [Oxalic acid]

- Woda

- Dodatki


PRZECHOWYWANIE

Przechowywać w szczelnie zamkniętym oryginalnym opakowaniu z dala od żywności. Powstały na dnie osad jest zjawiskiem naturalnym, przed użyciem środek dokładnie wymieszać. Temperatura przechowywania i transportu powyżej 0 st.C.

Powrót do góry